Türksat 4A Nasıl Ayarları Yapılır?

Türksat 3A uydusundan Türksat 4A uydusuna 14 Temmuz 2014 günü geçilecek. Yeni uydu Türksat 4A ile Türk televizyonları Afrika'nın büyük kısmından sorunsuz izlenebilecek. Yeni Türksat 4A uydusunun, 14 Temmuz 2014 Pazartesi gecesi yeni frekanslar ile yayın vermeye başlayacak. Bu sebeple yayınları çanak antenleri ile alanlar cihazlarını ayarlamak zorunda kalacak.

 

Turksat 4A ayarını yapmak için, 42 derece doğu yörüngesine ayarlı çanak antenlerin yönü değiştirilmeyecek ancak, uydu alıcısından kanalların tekrar ayarlanması gerekecek.Bu güncellemeyle birlikte Turksat'taki kanal sayısı  429'dan 477’ye çıkacak.

 

Kullanıcıların uydu cihazları eğer Türksat Kanal Güncelleme Sistemi (TKGS) ile uyumlu ise, uydu alıcıları yeni frekansları otomatik olarak güncelleyecek. Ancak yüksek çözünürlüklü HD (High-Definition) yayınların uygun cihazlarla mümkün olabileceği belirtildi. Kanalların taratırken 11844 MHz frekansı, Dikey V-polarizasyon, 2222 Sembol Oranı, FEC 3/4 veya 11747 MHz frekansı, Yatay H-polarizasyon, 27500 Sembol Oranı ve FEC 5/6 değerlerinin kanal tarama menüsünde girilerek 'Şebeke Taraması' yapılması gerektiği vurgulandı."Türksat 4A Nasıl Ayarları Yapılır?" Hakkında Kafanıza Takılanı Hemen Sorun

Çağrı Polat

Şu anda DEU Bilgisayar Mühendisliğinde Doktora yapmaktadır. " Kalıcı Gelişmiş Saldırılar ve Siber Güvenlik" üzerinde çalışmaktadır.


Bilgisayar Yüksek Mühendisidir. Ayrıca, Elektrik-Elektronik mühendisi ve İşletme bölümlerini bitirmiştir. Yüksek lisans tez konusu "kurumsal ağlarda sızma testleri ve önlemleri" idi.Akademik olarak da bilgi güvenliği üzerine çalışmaktadır.Kariyerinin ilk yıllarında bilgi işlem sorumluluğu, sistem destek uzmanlığı yaptıktan sonra, IT manager, IT koordinator ve son 3 yılda da kurumsal firmalara bilgi güvenliği danışmanlığı yapmaktadır Yaklaşık 12 yıllık tecrübeye sahibidir.


9 uluslararası sınavda alınmış Microsoft sistem mühendisliği güvenlik sertifikasıyla birlikte, EC Council' den eğitim alarak CEH v9 sertifikasını almıştır. MCSE, CEH ve bilgi güvenliği başlıklarında bireysel ve kurumsal eğitimler ve seminerler vermektedir.


ISO27001:2013 BGYS konusunda baş denetçilik, eğitmenlik ve danışmanlık yapmaktadır. Ayrıca Bilirkişilik ve Kamulaştırma Bilirkişilik yetkilendirme belgesi sahibidir. Hukuk firmaları ile beraber KVKK teknik uyum danışmanlığı yapmaktadır.


Ayrıca İzmir ve Ege Bölgesinde "Bilgi Güvenliği", "Siber Güvenlik" ve "Kişisel Bilgi Güvenliği" vb. başlıklarında Üniversiteler, Belediyeler, Meslek Odaları, baro, STK ve kamu kurumlarına özel farkındalığı artırmak amacı ile ücretsiz seminerler ve eğitimler vermekte, etkinlik ve çalışmalar yapmaktadır. 16 ay gibi bir sürede 60 civarı etkinliğe çıkmıştır.


Detaylar için: http://www.cagripolat.com