Twitter'da takipçi sayısını arttırma yolları nelerdir?

Sosyal medyanın en önemli enstrümanlarından bir tanesi Twitter'dır. Twitter şirketlerin kitlelerle iletişim için kullandığı yaygın bir kol durumundadır. Büyük kurumsal şirketler düzenledikleri kampanyalar sayesinde takipçi sayılarını çok hızlı şekilde arttırabilmektedir. Ancak orta ve küçük işletmeler için aynı durum söz konusu değildir. Twitter'daki marka itibarı sizi takip eden kişi sayısıyla doğru orantılı olduğundan dolayı takipçi sayısının arttırılması gerekir. Bunu yapmak için büyük kurumsal şirketlerin, sosyal medya ajanslarının kullandığı yaygın yöntemler aşağıdadır.

#takipedenitakipederim ve türevlerini kullanmak

Twitter'daki hashtag mantığında istediğiniz kanalı anında yaratabiliyorsunuz. Özellikle #takipedenitakipederim, #teamfollowback, #ff gibi kanallar, takipçi sayısı arttırmak için önemli alanlardır.

Çok bilinen ve takip edilenler tarafından referans gösterilmek

Bilinen ve takip edilen hesapların sizden bahsetmesi çok hızlıca takipçi sayısını arttıracaktır. Bunun dışında çeşitli bağımsız RT kaynakları tarafından, ReTweet edilmek ve kaynak gösterilmek takipçi sayınızı arttırır. Çok takip edilen kaynaklar tarafından RT'lenmek için bazı hesap sahipleri para dahi talep edebilmektedirler."Twitter'da takipçi sayısını arttırma yolları nelerdir?" Hakkında Kafanıza Takılanı Hemen Sorun

Çağrı Polat

Şu anda DEU Bilgisayar Mühendisliğinde Doktora yapmaktadır. " Kalıcı Gelişmiş Saldırılar ve Siber Güvenlik" üzerinde çalışmaktadır.


Bilgisayar Yüksek Mühendisidir. Ayrıca, Elektrik-Elektronik mühendisi ve İşletme bölümlerini bitirmiştir. Yüksek lisans tez konusu "kurumsal ağlarda sızma testleri ve önlemleri" idi.Akademik olarak da bilgi güvenliği üzerine çalışmaktadır.Kariyerinin ilk yıllarında bilgi işlem sorumluluğu, sistem destek uzmanlığı yaptıktan sonra, IT manager, IT koordinator ve son 3 yılda da kurumsal firmalara bilgi güvenliği danışmanlığı yapmaktadır Yaklaşık 12 yıllık tecrübeye sahibidir.


9 uluslararası sınavda alınmış Microsoft sistem mühendisliği güvenlik sertifikasıyla birlikte, EC Council' den eğitim alarak CEH v9 sertifikasını almıştır. MCSE, CEH ve bilgi güvenliği başlıklarında bireysel ve kurumsal eğitimler ve seminerler vermektedir.


ISO27001:2013 BGYS konusunda baş denetçilik, eğitmenlik ve danışmanlık yapmaktadır. Ayrıca Bilirkişilik ve Kamulaştırma Bilirkişilik yetkilendirme belgesi sahibidir. Hukuk firmaları ile beraber KVKK teknik uyum danışmanlığı yapmaktadır.


Ayrıca İzmir ve Ege Bölgesinde "Bilgi Güvenliği", "Siber Güvenlik" ve "Kişisel Bilgi Güvenliği" vb. başlıklarında Üniversiteler, Belediyeler, Meslek Odaları, baro, STK ve kamu kurumlarına özel farkındalığı artırmak amacı ile ücretsiz seminerler ve eğitimler vermekte, etkinlik ve çalışmalar yapmaktadır. 16 ay gibi bir sürede 60 civarı etkinliğe çıkmıştır.


Detaylar için: http://www.cagripolat.com