Windows 10 Downgrade Nasıl Yapılır?(Geriye Dönme)

Windows 10 Downgrade Nasıl Yapılır?(Geriye Dönme)

Son günlerde çok sıkça sorulan sorulardan biri de windows 10 yükledikten sonra beğenmeyenlerin tekrar eskiye nasıl dönecekleri sorusu oluyor.

 

Bu da gene hızlı ve kolay bir işlemdir eğer ki C:/Windows_Old klasörünü silmemişseniz. Eğer sildi iseniz geri dönme mümkün değil yeniden yüklemek zorunda kalırsınız. Butonu göremeyeceksiniz.

 

Şimdi nasıl yapılacağına gelelim:

 

Başlattan ayarlara oradan da Güncelleştirme ve Güvenlik kısmına gelinir. 3. adımda ki kurtarma sekmesine gelinir. Orada göreceğiniz gibi Windows 8.1’e Geri Dön” veya “Windows 7’ye Geri Dön” kısmına basarak bu işlemi yapabilirsiniz.

 

Bu işlem sınucunda yaklaşık 20 dk içinde eski sisteminiz yeniden gelecektir.

NOTLAR:

- Bu işlemleri yapmadan yedekleme yapmanızı tavsiye ederiz.

- Geri dönüş sonunda programlarınızın çalışmama ve yeniden yükleme ihtimaliniz olabilir."Windows 10 Downgrade Nasıl Yapılır?(Geriye Dönme)" Hakkında Kafanıza Takılanı Hemen Sorun

Çağrı Polat

Şu anda DEU Bilgisayar Mühendisliğinde Doktora yapmaktadır. " Kalıcı Gelişmiş Saldırılar ve Siber Güvenlik" üzerinde çalışmaktadır.


Bilgisayar Yüksek Mühendisidir. Ayrıca, Elektrik-Elektronik mühendisi ve İşletme bölümlerini bitirmiştir. Yüksek lisans tez konusu "kurumsal ağlarda sızma testleri ve önlemleri" idi.Akademik olarak da bilgi güvenliği üzerine çalışmaktadır.Kariyerinin ilk yıllarında bilgi işlem sorumluluğu, sistem destek uzmanlığı yaptıktan sonra, IT manager, IT koordinator ve son 3 yılda da kurumsal firmalara bilgi güvenliği danışmanlığı yapmaktadır Yaklaşık 12 yıllık tecrübeye sahibidir.


9 uluslararası sınavda alınmış Microsoft sistem mühendisliği güvenlik sertifikasıyla birlikte, EC Council' den eğitim alarak CEH v9 sertifikasını almıştır. MCSE, CEH ve bilgi güvenliği başlıklarında bireysel ve kurumsal eğitimler ve seminerler vermektedir.


ISO27001:2013 BGYS konusunda baş denetçilik, eğitmenlik ve danışmanlık yapmaktadır. Ayrıca Bilirkişilik ve Kamulaştırma Bilirkişilik yetkilendirme belgesi sahibidir. Hukuk firmaları ile beraber KVKK teknik uyum danışmanlığı yapmaktadır.


Ayrıca İzmir ve Ege Bölgesinde "Bilgi Güvenliği", "Siber Güvenlik" ve "Kişisel Bilgi Güvenliği" vb. başlıklarında Üniversiteler, Belediyeler, Meslek Odaları, baro, STK ve kamu kurumlarına özel farkındalığı artırmak amacı ile ücretsiz seminerler ve eğitimler vermekte, etkinlik ve çalışmalar yapmaktadır. 16 ay gibi bir sürede 60 civarı etkinliğe çıkmıştır.


Detaylar için: http://www.cagripolat.com