Windows 10 Görev Yöneticisi İncelemesi

Windows 10 Görev Yöneticisi İncelemesi

Windows 10 u indirdikten sonra akla ilk gelecek şeylerden biri görev yöneticisinin nasıl olduğudur. Sizinde görselden göreceğiniz gibi daha derlenip ve toplanmış hali bizleri karşılıyor.

 

Her zaman ki gibi alt kısma sağ tıklayınız görev yöneticisi kısmından giriliyor. Bu kısımda:

 

- İşlemler: Çalışan aktif uygulamaların CPU, bellek, disk ve ağ değerlerini buradan görebilirsiniz

- Performans: Anlık CPU, bellek, disk, wifi, ethernet ve bluetooth gibi değerleri buradan görebilirsiniz.

- Uygulama geçmişi: Bu kısımda hangi uygulamanın ne kadar band genişliği ve CPU harcadığını görebilirsiniz.

- Başlangıç: Sistem her başladığında başlayan programları bu kısımdan kapatabilirsiniz. Üstüne gelip alt kısımda ki devre dışı bıraka tıklamanız yeterli olacaktır.

- Kullanıcılar: Aktif kullanıcıları ve bunların harcadığı CPU, bellek, disk ve ağ durumlarını görebilirsiniz.

- Ayrıntılar: Sistemde aktif çalışan tüm uygulamaların PID değerlerini, hangi kullanıcı tarafından çalıştırıldıklarını ve kullandığı CPU ve bellek değerlerini buradan görebilirsiniz.

- Hizmetler: Eskiden services.msc ile girilen ve pc çalışan tüm servisleri gördüğümüz ve gerekli ayarları yaptığımız kısma buradan erişebilirsiniz.

 

Daha detaylı şekilde windows 10 u incelemeye devam edeceğiz."Windows 10 Görev Yöneticisi İncelemesi" Hakkında Kafanıza Takılanı Hemen Sorun

Çağrı Polat

Şu anda DEU Bilgisayar Mühendisliğinde Doktora yapmaktadır. " Kalıcı Gelişmiş Saldırılar ve Siber Güvenlik" üzerinde çalışmaktadır.


Bilgisayar Yüksek Mühendisidir. Ayrıca, Elektrik-Elektronik mühendisi ve İşletme bölümlerini bitirmiştir. Yüksek lisans tez konusu "kurumsal ağlarda sızma testleri ve önlemleri" idi.Akademik olarak da bilgi güvenliği üzerine çalışmaktadır.Kariyerinin ilk yıllarında bilgi işlem sorumluluğu, sistem destek uzmanlığı yaptıktan sonra, IT manager, IT koordinator ve son 3 yılda da kurumsal firmalara bilgi güvenliği danışmanlığı yapmaktadır Yaklaşık 12 yıllık tecrübeye sahibidir.


9 uluslararası sınavda alınmış Microsoft sistem mühendisliği güvenlik sertifikasıyla birlikte, EC Council' den eğitim alarak CEH v9 sertifikasını almıştır. MCSE, CEH ve bilgi güvenliği başlıklarında bireysel ve kurumsal eğitimler ve seminerler vermektedir.


ISO27001:2013 BGYS konusunda baş denetçilik, eğitmenlik ve danışmanlık yapmaktadır. Ayrıca Bilirkişilik ve Kamulaştırma Bilirkişilik yetkilendirme belgesi sahibidir. Hukuk firmaları ile beraber KVKK teknik uyum danışmanlığı yapmaktadır.


Ayrıca İzmir ve Ege Bölgesinde "Bilgi Güvenliği", "Siber Güvenlik" ve "Kişisel Bilgi Güvenliği" vb. başlıklarında Üniversiteler, Belediyeler, Meslek Odaları, baro, STK ve kamu kurumlarına özel farkındalığı artırmak amacı ile ücretsiz seminerler ve eğitimler vermekte, etkinlik ve çalışmalar yapmaktadır. 16 ay gibi bir sürede 60 civarı etkinliğe çıkmıştır.


Detaylar için: http://www.cagripolat.com