Windows 10 ISO Dosyasını Nereden İndiririm?

Windows 10 ISO Dosyasını Nereden İndiririm?

Windows 10 updateler aracılığıyla gönderilmeye başlandı. Eğer rezerve yaptıysanız ve Windows Update ayarlarınız otomatik ise, kısa bir süre sonra Windows 10 yüklenme mesajı karşınıza çıkacaktır.

 

Windows 10’u yüklemeniz veya yeniden yüklemeniz gerekirse bir USB flash sürücüsü veya DVD kullanarak kendi yükleme medyanızı oluşturmak için Windows 10 ISO indirme aracını kullanabilirsiniz.

 

Microsoft’un Windows 10 indirme sayfasına http://www.microsoft.com/tr-tr/software-download/windows10 girerek, en alttaki 32bit ya da 64bit seçeneklerinden biri ile ISO dosyasını da indirebilirsiniz.

 

Not: Format atıp, ISO üzerinden kurmak isterseniz sizden KEY isteyecektir. Orjinal bir key olmadan kurulum yapamazsınız. Key ekranını geçseniz dahi, aktifleştirme sorun olacaktır.

 

Bu yüzden ISO dosyasını indirdikten sonra, USB veya DVD’ye yazıyor ve işletim sisteminizin üstüne kuruyorsunuz. Format atmadan Upgrade yaparsanız, Windows 7, Windows 8 ve Windows 8.1 üzerinde herhangi bir sorun yaşamadan ücretsiz geçiş sağlayacaktır."Windows 10 ISO Dosyasını Nereden İndiririm?" Hakkında Kafanıza Takılanı Hemen Sorun

Çağrı Polat

Şu anda DEU Bilgisayar Mühendisliğinde Doktora yapmaktadır. " Kalıcı Gelişmiş Saldırılar ve Siber Güvenlik" üzerinde çalışmaktadır.


Bilgisayar Yüksek Mühendisidir. Ayrıca, Elektrik-Elektronik mühendisi ve İşletme bölümlerini bitirmiştir. Yüksek lisans tez konusu "kurumsal ağlarda sızma testleri ve önlemleri" idi.Akademik olarak da bilgi güvenliği üzerine çalışmaktadır.Kariyerinin ilk yıllarında bilgi işlem sorumluluğu, sistem destek uzmanlığı yaptıktan sonra, IT manager, IT koordinator ve son 3 yılda da kurumsal firmalara bilgi güvenliği danışmanlığı yapmaktadır Yaklaşık 12 yıllık tecrübeye sahibidir.


9 uluslararası sınavda alınmış Microsoft sistem mühendisliği güvenlik sertifikasıyla birlikte, EC Council' den eğitim alarak CEH v9 sertifikasını almıştır. MCSE, CEH ve bilgi güvenliği başlıklarında bireysel ve kurumsal eğitimler ve seminerler vermektedir.


ISO27001:2013 BGYS konusunda baş denetçilik, eğitmenlik ve danışmanlık yapmaktadır. Ayrıca Bilirkişilik ve Kamulaştırma Bilirkişilik yetkilendirme belgesi sahibidir. Hukuk firmaları ile beraber KVKK teknik uyum danışmanlığı yapmaktadır.


Ayrıca İzmir ve Ege Bölgesinde "Bilgi Güvenliği", "Siber Güvenlik" ve "Kişisel Bilgi Güvenliği" vb. başlıklarında Üniversiteler, Belediyeler, Meslek Odaları, baro, STK ve kamu kurumlarına özel farkındalığı artırmak amacı ile ücretsiz seminerler ve eğitimler vermekte, etkinlik ve çalışmalar yapmaktadır. 16 ay gibi bir sürede 60 civarı etkinliğe çıkmıştır.


Detaylar için: http://www.cagripolat.com