Windows 10 PRO Bootable Disk Yaratma

Windows 10 PRO Bootable Disk Yaratma

Son zamanlarda çok sorulan sorulardan biri de windows 7 veya 8, 8.1 upgrade ile değilde temiz windows 10 pro' nun nasıl yükleceği sorusudur.

 

Bunu yapmak için 2 işleme gerek var.  İlki aşağıdaki adresten 32 veya 64 bite göre uygun media creation tool yani ortam yaratma aracını indirmek

 

https://www.microsoft.com/tr-tr/software-download/windows10

 

Bu işlemden sonra DVD veya USB flashtan birini hangisi ihtiyacınız ise onu tıklayarak seçmeniz ve beklemenizdir. Uzun bir süreden sonra ISO veya USB flah diskinizin hazır olduğunu göreceksiniz.

 

İkinci bir konuda eğer windows 10 var ise hali hazırda ki key inizi almanız ve bunu daha sonra işletim sistemi yüklendiğinde tekrar girmeniz gerekmektedir.  Kurulum sırasında veya kurulum sonrasında lisans aktivasyonu için bir ürün anahtarına ihtiyaç duyar Bu noktada Produ KEY yardımıyla aldığınız keyi girmeniz gerekmektedir. Bu zaten kolay bir durum programı yükleyip mevcut keyi kaydedeceksiniz.

 

Not: USB seçerseniz en az 6GB lık boş bir USB yi takmanız gerekmektedir."Windows 10 PRO Bootable Disk Yaratma" Hakkında Kafanıza Takılanı Hemen Sorun

Çağrı Polat

Şu anda DEU Bilgisayar Mühendisliğinde Doktora yapmaktadır. " Kalıcı Gelişmiş Saldırılar ve Siber Güvenlik" üzerinde çalışmaktadır.


Bilgisayar Yüksek Mühendisidir. Ayrıca, Elektrik-Elektronik mühendisi ve İşletme bölümlerini bitirmiştir. Yüksek lisans tez konusu "kurumsal ağlarda sızma testleri ve önlemleri" idi.Akademik olarak da bilgi güvenliği üzerine çalışmaktadır.Kariyerinin ilk yıllarında bilgi işlem sorumluluğu, sistem destek uzmanlığı yaptıktan sonra, IT manager, IT koordinator ve son 3 yılda da kurumsal firmalara bilgi güvenliği danışmanlığı yapmaktadır Yaklaşık 12 yıllık tecrübeye sahibidir.


9 uluslararası sınavda alınmış Microsoft sistem mühendisliği güvenlik sertifikasıyla birlikte, EC Council' den eğitim alarak CEH v9 sertifikasını almıştır. MCSE, CEH ve bilgi güvenliği başlıklarında bireysel ve kurumsal eğitimler ve seminerler vermektedir.


ISO27001:2013 BGYS konusunda baş denetçilik, eğitmenlik ve danışmanlık yapmaktadır. Ayrıca Bilirkişilik ve Kamulaştırma Bilirkişilik yetkilendirme belgesi sahibidir. Hukuk firmaları ile beraber KVKK teknik uyum danışmanlığı yapmaktadır.


Ayrıca İzmir ve Ege Bölgesinde "Bilgi Güvenliği", "Siber Güvenlik" ve "Kişisel Bilgi Güvenliği" vb. başlıklarında Üniversiteler, Belediyeler, Meslek Odaları, baro, STK ve kamu kurumlarına özel farkındalığı artırmak amacı ile ücretsiz seminerler ve eğitimler vermekte, etkinlik ve çalışmalar yapmaktadır. 16 ay gibi bir sürede 60 civarı etkinliğe çıkmıştır.


Detaylar için: http://www.cagripolat.com