Windows 10 Update Nasıl Kapatılır?

Windows 10 Update Nasıl Kapatılır?

Windows Update windows 10 ile artık kapatılamıyor. Windows Update hizmeti artık Peer-to-Peer veya P2P olarak adlandırdığımız bir mantıkla çalışıyor. 

 

Yani film veya dizi paylaşımı gibi artık güncelleştirmeleri de aynı networkten indirmek için yerel ağınızdaki güncelleştirmeyi veya uygulamayı zaten indirmiş olan diğer bilgisayarları arar. Bundan sonra Windows dosyanın bazı parçalarını bu bilgisayarlardan, bazı parçalarını da Microsoft’tan indirir. Windows dosyanın tamamını tek bir yerden indirmez. Bunun yerine, indirme küçük parçalara bölünür. Windows dosyanın her bir parçası için en hızlı ve en güvenilir indirme kaynağını kullanır.

 

Teslim En İyileştirmesi ismi de verilen P2P mantığı Windows 10 ile kullanılmaya başlanacak.

 

Windows Update P2P çalışma mantığını nasıl kapatılacağı kısmında Windows Update’leri kapatamazsınız. Ancak bu özelliği güvenlik ve standalone çalışma mantığı içinde iseniz kapatabilirsiniz.

 

Bu noktada bu ayarı kapatmak için:

 

1. Başlangıç Başlangıç düğmesi simgesi’a, ardından Ayarlar > Güncelleştirme ve güvenlik > Windows Update’e gidip Gelişmiş Seçenekler öğesini seçin.

 

2. Üzerinde Gelişmiş Seçenekler sayfasında Güncelleştirmelerin nasıl teslim edildiğini seçin öğesini seçip ardından iki durumlu düğmeyi kullanarak Teslim İyileştirmesini (Birçok yerden güncelleştirmeler) kapatın. Devre dışı bırakıldığında, güncelleştirmeleri ve uygulamaları Windows Update’ten ve Windows Mağazası’ndan almaya devam edersiniz."Windows 10 Update Nasıl Kapatılır?" Hakkında Kafanıza Takılanı Hemen Sorun

Çağrı Polat

Şu anda DEU Bilgisayar Mühendisliğinde Doktora yapmaktadır. " Kalıcı Gelişmiş Saldırılar ve Siber Güvenlik" üzerinde çalışmaktadır.


Bilgisayar Yüksek Mühendisidir. Ayrıca, Elektrik-Elektronik mühendisi ve İşletme bölümlerini bitirmiştir. Yüksek lisans tez konusu "kurumsal ağlarda sızma testleri ve önlemleri" idi.Akademik olarak da bilgi güvenliği üzerine çalışmaktadır.Kariyerinin ilk yıllarında bilgi işlem sorumluluğu, sistem destek uzmanlığı yaptıktan sonra, IT manager, IT koordinator ve son 3 yılda da kurumsal firmalara bilgi güvenliği danışmanlığı yapmaktadır Yaklaşık 12 yıllık tecrübeye sahibidir.


9 uluslararası sınavda alınmış Microsoft sistem mühendisliği güvenlik sertifikasıyla birlikte, EC Council' den eğitim alarak CEH v9 sertifikasını almıştır. MCSE, CEH ve bilgi güvenliği başlıklarında bireysel ve kurumsal eğitimler ve seminerler vermektedir.


ISO27001:2013 BGYS konusunda baş denetçilik, eğitmenlik ve danışmanlık yapmaktadır. Ayrıca Bilirkişilik ve Kamulaştırma Bilirkişilik yetkilendirme belgesi sahibidir. Hukuk firmaları ile beraber KVKK teknik uyum danışmanlığı yapmaktadır.


Ayrıca İzmir ve Ege Bölgesinde "Bilgi Güvenliği", "Siber Güvenlik" ve "Kişisel Bilgi Güvenliği" vb. başlıklarında Üniversiteler, Belediyeler, Meslek Odaları, baro, STK ve kamu kurumlarına özel farkındalığı artırmak amacı ile ücretsiz seminerler ve eğitimler vermekte, etkinlik ve çalışmalar yapmaktadır. 16 ay gibi bir sürede 60 civarı etkinliğe çıkmıştır.


Detaylar için: http://www.cagripolat.com