Windows 10 Windows Update İncelemesi

Windows 10 Windows Update İncelemesi

Öncelikle Windows 10 güncelleştirme kapatmayı düşünen, sistemi crackleyip bunu kapatırım rahat ederim diyenlere kötü haberim olacak. Windows 10 da sistemin güncelleştirmesi kapatılamayacak. Görselden de görüldüğü gibi 2 seçenek var. Bunlar:

 

1- Otomatik

2- Yeniden başlama zamanlaması bildirimi yap

 

Yani kapat gibi bir ayar yok. Buraya Başlat->Ayarlar->Güncelleştirme ve Güvenlik kısmından girebilirsiniz ve güncelleştirmelerin olup olmadığını tuşa bakarak kontrol edebilirsiniz. Alttaki gelişmiş seçeneklerde ise görseldeki detaylar çıkacak.

 

Ayrıca alt tarafta insider sürümlerini al ile birlikte de bir nevi tester gibi ilk çıkacak güncelleştirmeleri test edebileceksiniz.

 

Bunun artık zorunlu tutulmasında yarar olacağını belirtmek isteriz. Bu kadar önemli bir olayın kullanıcıya bırakılması zafiyetlerin cihazları etkilemesi için sıkıntı olabiliyordu."Windows 10 Windows Update İncelemesi" Hakkında Kafanıza Takılanı Hemen Sorun

Çağrı Polat

Şu anda DEU Bilgisayar Mühendisliğinde Doktora yapmaktadır. " Kalıcı Gelişmiş Saldırılar ve Siber Güvenlik" üzerinde çalışmaktadır.


Bilgisayar Yüksek Mühendisidir. Ayrıca, Elektrik-Elektronik mühendisi ve İşletme bölümlerini bitirmiştir. Yüksek lisans tez konusu "kurumsal ağlarda sızma testleri ve önlemleri" idi.Akademik olarak da bilgi güvenliği üzerine çalışmaktadır.Kariyerinin ilk yıllarında bilgi işlem sorumluluğu, sistem destek uzmanlığı yaptıktan sonra, IT manager, IT koordinator ve son 3 yılda da kurumsal firmalara bilgi güvenliği danışmanlığı yapmaktadır Yaklaşık 12 yıllık tecrübeye sahibidir.


9 uluslararası sınavda alınmış Microsoft sistem mühendisliği güvenlik sertifikasıyla birlikte, EC Council' den eğitim alarak CEH v9 sertifikasını almıştır. MCSE, CEH ve bilgi güvenliği başlıklarında bireysel ve kurumsal eğitimler ve seminerler vermektedir.


ISO27001:2013 BGYS konusunda baş denetçilik, eğitmenlik ve danışmanlık yapmaktadır. Ayrıca Bilirkişilik ve Kamulaştırma Bilirkişilik yetkilendirme belgesi sahibidir. Hukuk firmaları ile beraber KVKK teknik uyum danışmanlığı yapmaktadır.


Ayrıca İzmir ve Ege Bölgesinde "Bilgi Güvenliği", "Siber Güvenlik" ve "Kişisel Bilgi Güvenliği" vb. başlıklarında Üniversiteler, Belediyeler, Meslek Odaları, baro, STK ve kamu kurumlarına özel farkındalığı artırmak amacı ile ücretsiz seminerler ve eğitimler vermekte, etkinlik ve çalışmalar yapmaktadır. 16 ay gibi bir sürede 60 civarı etkinliğe çıkmıştır.


Detaylar için: http://www.cagripolat.com