Windows 10'u Alın İkonunun Kaldırılması(gwx.exe silme)

Windows 10'u Alın İkonunun Kaldırılması(gwx.exe silme)

Bildiğiniz üzere windows7 ve 8 çalıştırılan cihazlarda son 1 haftadır üstte gördüğünüz gibi bir görsel çıkıyor ve bunu mevcut haklarla  silemiyorsunuz. Bu güncelleme C:\Windows\System32\GWX dizinindeki dosyaları yüklüyor unlocker dışında da silmek mümkün değil.

 

Bu klasördeki dosyalar ise şunlar:

 

 

Ayrıca windows zamanlanmış görevlerde microsoft tarafında da şu girdileri sağlıyor ve devre dışı bırakamıyorsunuz. İşte sizin her pc yi yeniden başlattığınızda bunun otomatik başlamasının nedeni her logon olunduğunda bunun tetiklenmesidir.

 

 

Şimdi bunu normal bir pc de nasıl kaldırılacağı bilgisini sizinle paylaşayım, regedit'i yönetici hesabı ile açın:

 

[HKEY_LOCAL_MACHINE\SOFTWARE\Policies\Microsoft\Windows\Gwx]
"DisableGwx"=dword:00000001

 

yapmanız yeterli olacaktır.

 

Windows update kısmına girip KB3035583 güncelleştirmesini kaldırmanız da buna yeterli olacak.

 

domain olan ortamlarda grup policy ile toplu cihazlarda nasıl engellendiğini öğrenmek için lütfen bize ulaşınız."Windows 10'u Alın İkonunun Kaldırılması(gwx.exe silme)" Hakkında Kafanıza Takılanı Hemen Sorun

Çağrı Polat

Şu anda DEU Bilgisayar Mühendisliğinde Doktora yapmaktadır. " Kalıcı Gelişmiş Saldırılar ve Siber Güvenlik" üzerinde çalışmaktadır.


Bilgisayar Yüksek Mühendisidir. Ayrıca, Elektrik-Elektronik mühendisi ve İşletme bölümlerini bitirmiştir. Yüksek lisans tez konusu "kurumsal ağlarda sızma testleri ve önlemleri" idi.Akademik olarak da bilgi güvenliği üzerine çalışmaktadır.Kariyerinin ilk yıllarında bilgi işlem sorumluluğu, sistem destek uzmanlığı yaptıktan sonra, IT manager, IT koordinator ve son 3 yılda da kurumsal firmalara bilgi güvenliği danışmanlığı yapmaktadır Yaklaşık 12 yıllık tecrübeye sahibidir.


9 uluslararası sınavda alınmış Microsoft sistem mühendisliği güvenlik sertifikasıyla birlikte, EC Council' den eğitim alarak CEH v9 sertifikasını almıştır. MCSE, CEH ve bilgi güvenliği başlıklarında bireysel ve kurumsal eğitimler ve seminerler vermektedir.


ISO27001:2013 BGYS konusunda baş denetçilik, eğitmenlik ve danışmanlık yapmaktadır. Ayrıca Bilirkişilik ve Kamulaştırma Bilirkişilik yetkilendirme belgesi sahibidir. Hukuk firmaları ile beraber KVKK teknik uyum danışmanlığı yapmaktadır.


Ayrıca İzmir ve Ege Bölgesinde "Bilgi Güvenliği", "Siber Güvenlik" ve "Kişisel Bilgi Güvenliği" vb. başlıklarında Üniversiteler, Belediyeler, Meslek Odaları, baro, STK ve kamu kurumlarına özel farkındalığı artırmak amacı ile ücretsiz seminerler ve eğitimler vermekte, etkinlik ve çalışmalar yapmaktadır. 16 ay gibi bir sürede 60 civarı etkinliğe çıkmıştır.


Detaylar için: http://www.cagripolat.com