Windows 8 işletim sisteminin özellikleri nelerdir?

 

Windows 8 işletim sistemi tablet PC çağında yaşadığımız günümüzde bu açığı kapatmaya yönelik oluşturulmuş bir sistemdir. Microsoft'un Apple'ın ve Google'ın ardından üçüncü olarak tablet piyasasına girmesi mutlaka bir dezavantaj yaratacaktır, ancak test sürümünde incelediğimiz kadarıyla oldukça tutulacağı da aşikardır.

Windows 8 işletim sistemi, Windows 7 ile gelen Metro UI, yani Metro Arayüz yapısını kullanarak kullanıcılarla etkileşimi maksimuma çıkartmaktadır. Tablet bilgisayarlarda parmak, mouse'lu bilgisayarlarda imleçle yönetilen işletim sisteminin bilgisayar düğmesine basıldıktan sonra ortalama açılma süresi 8 saniyeye kadar indirilmiş durumdadır.

Bu aşamada Windows 8 yüklenirken sistem süreçlerinin ayrıca yüklenme süreleri kısaltılmış. Metro arayüzü yüklendikten sonra bir uygulamanın açılması anında denebilecek şekilde kısa sürüyor. Usb 3.0 desteği sağlayan windows 8, kullanım olarak seri ve tatminkar hızlarda bir deneyim sağlıyor.

Piyasaya Android işletim sistemi ile giren Samsung'un, Windows 8 kullanan tabletler de üretileceği söyleniyor."Windows 8 işletim sisteminin özellikleri nelerdir?" Hakkında Kafanıza Takılanı Hemen Sorun

Çağrı Polat

İzmir'de IT alanında yıllardır pek çok firmaya destek vermiş, AR-GE çalışmaları yapmış, teknoloji meraklısı ve analisttir. Aynı zamanda elektrik elektronik mühendisi ve bilgisayar yüksek mühendisi Era Sistem kurucu ortağıdır.