Windows 8 işletim sisteminin özellikleri nelerdir?

 

Windows 8 işletim sistemi tablet PC çağında yaşadığımız günümüzde bu açığı kapatmaya yönelik oluşturulmuş bir sistemdir. Microsoft'un Apple'ın ve Google'ın ardından üçüncü olarak tablet piyasasına girmesi mutlaka bir dezavantaj yaratacaktır, ancak test sürümünde incelediğimiz kadarıyla oldukça tutulacağı da aşikardır.

Windows 8 işletim sistemi, Windows 7 ile gelen Metro UI, yani Metro Arayüz yapısını kullanarak kullanıcılarla etkileşimi maksimuma çıkartmaktadır. Tablet bilgisayarlarda parmak, mouse'lu bilgisayarlarda imleçle yönetilen işletim sisteminin bilgisayar düğmesine basıldıktan sonra ortalama açılma süresi 8 saniyeye kadar indirilmiş durumdadır.

Bu aşamada Windows 8 yüklenirken sistem süreçlerinin ayrıca yüklenme süreleri kısaltılmış. Metro arayüzü yüklendikten sonra bir uygulamanın açılması anında denebilecek şekilde kısa sürüyor. Usb 3.0 desteği sağlayan windows 8, kullanım olarak seri ve tatminkar hızlarda bir deneyim sağlıyor.

Piyasaya Android işletim sistemi ile giren Samsung'un, Windows 8 kullanan tabletler de üretileceği söyleniyor."Windows 8 işletim sisteminin özellikleri nelerdir?" Hakkında Kafanıza Takılanı Hemen Sorun

A PHP Error was encountered

Severity: Notice

Message: Undefined property: stdClass::$kullanici_ismi

Filename: sss/soru.php

Line Number: 154

Elektrik-Elektronik mühendisi ve İşletme bölümü lisans mezunudur.Ayrıca Bilgisayar mühendisliği yüksek lisanstan da mezun olmak üzeredir, tez aşamasındadır. Yüksek lisans tez konusu kurumsal ağlarda sızma testleri ve önlemleri, akademik olarak da bu konu üzerinde çalışmaktadır.


Kariyerimin ilk yıllarında bilgi işlem sorumluluğu, sistem destek uzmanlığı yaptıktan sonra, IT manager, IT koordinator ve son 3 yılda da kurumsal firmalara bilgi güvenliği danışmanlığı yapmıştır. Yaklaşık 11 yıllık tecrübeye sahibidir.


9 uluslararası sınavda alınmış Microsoft sistem mühendisliği güvenlik sertifikasıyla birlikte, EC Council' den eğitim alarak CEH v9 sertifikasını almıştır. MCSE, CEH ve bilgi güvenliği başlıklarında bireysel ve kurumsal eğitimler ve seminerler vermektedir.


ISO27001:2013 BGYS konusunda baş denetçilik, eğitmenlik ve danışmanlık yapmaktadır.