Windows 80072ee2 Güncelleme Hatası Çözümü

Arkadaşlar sizlere en az 60 saatimi ayırarak çözmeye çalıştığım ve sonunda çözdüğüm esx veya hyper-v yapılarda daha çok karşılaşılan ve güncelleme hatasına neden olan üstteki 80072ee2 sorunun nasıl çözüleceğini anlatacağım. Kurumsal bir firma da çok büyük sıkıntı yaşamıştık.

 

Hemen hemen 4 yöntemden denediklerinizden çözüme gidemez iseniz en son en alttaki ben de ki çözüm olan şeyi yapabilirsiniz.

 

- Tüm driverlarınızı güncelleyin. Tekrar deneyin.


- Ethernet kartını kaldırıp, tekrar yükleyin ve tekrar deneyin.


- regsvr32 ile register olmayan dosyaları register ediniz.


- WSUS tarafından tekrar deneyiniz.


- En son ve bende ki durumu çözen şey ise ethernet kartınızın aşağıdaki görsel kısmına gelerek aşağıdaki gibi disabled ediniz ve tekrar deneyiniz. Çözüm olduğunu göreceksiniz.

 

Yani large send offload(ipv4) ü etkin halden çıkartıp tekrar deneyiniz.

 

 

Umarım sorununuz çözülmüş ve bize teşekkür ediyorsunuzdur."Windows 80072ee2 Güncelleme Hatası Çözümü" Hakkında Kafanıza Takılanı Hemen Sorun

Çağrı Polat

Şu anda DEU Bilgisayar Mühendisliğinde Doktora yapmaktadır. " Kalıcı Gelişmiş Saldırılar ve Siber Güvenlik" üzerinde çalışmaktadır.


Bilgisayar Yüksek Mühendisidir. Ayrıca, Elektrik-Elektronik mühendisi ve İşletme bölümlerini bitirmiştir. Yüksek lisans tez konusu "kurumsal ağlarda sızma testleri ve önlemleri" idi.Akademik olarak da bilgi güvenliği üzerine çalışmaktadır.Kariyerinin ilk yıllarında bilgi işlem sorumluluğu, sistem destek uzmanlığı yaptıktan sonra, IT manager, IT koordinator ve son 3 yılda da kurumsal firmalara bilgi güvenliği danışmanlığı yapmaktadır Yaklaşık 12 yıllık tecrübeye sahibidir.


9 uluslararası sınavda alınmış Microsoft sistem mühendisliği güvenlik sertifikasıyla birlikte, EC Council' den eğitim alarak CEH v9 sertifikasını almıştır. MCSE, CEH ve bilgi güvenliği başlıklarında bireysel ve kurumsal eğitimler ve seminerler vermektedir.


ISO27001:2013 BGYS konusunda baş denetçilik, eğitmenlik ve danışmanlık yapmaktadır. Ayrıca Bilirkişilik ve Kamulaştırma Bilirkişilik yetkilendirme belgesi sahibidir. Hukuk firmaları ile beraber KVKK teknik uyum danışmanlığı yapmaktadır.


Ayrıca İzmir ve Ege Bölgesinde "Bilgi Güvenliği", "Siber Güvenlik" ve "Kişisel Bilgi Güvenliği" vb. başlıklarında Üniversiteler, Belediyeler, Meslek Odaları, baro, STK ve kamu kurumlarına özel farkındalığı artırmak amacı ile ücretsiz seminerler ve eğitimler vermekte, etkinlik ve çalışmalar yapmaktadır. 16 ay gibi bir sürede 60 civarı etkinliğe çıkmıştır.


Detaylar için: http://www.cagripolat.com