Windows Server 2008 NTLDR is Missing Sorunu Çözümü

Vista, windows 7 ve server 2008 de ntldr dosyası bulunmaz. Bu dosya yerine başlangıç ayarları gizli Bootmgr dosyasından okunur. Bu dosya ana sistem dizinindedir.

Bir şekli ile sisteminiz bu sorunu verirse çözmek için aşağıdaki başlıkları yapmanız yeterlidir:

- Sisteminizi server 2008 DVD 'si ile açınız.
- Repair your computer kısmına tıklayınız.
- Çıkan ekranda işletim sisteminizi seçip devam ediniz.
- Ekrana çıkan System Recovery Options ekranından en alttan command promt' u seçiniz
- Konsola bootrec.exe yazınız.
- Daha sonra şu 4 komutu tek tek yazıp enter'layınız.

cd boot
bootrec.exe /FixMbr
bootrec.exe /FixBoot
bootrec.exe /RebuildBcd 

- Sisteminizi yeniden başlatınız.
- Sorunsuzca açılacaktır."Windows Server 2008 NTLDR is Missing Sorunu Çözümü" Hakkında Kafanıza Takılanı Hemen Sorun

Çağrı Polat

Şu anda DEU Bilgisayar Mühendisliğinde Doktora yapmaktadır. " Kalıcı Gelişmiş Saldırılar ve Siber Güvenlik" üzerinde çalışmaktadır.


Bilgisayar Yüksek Mühendisidir. Ayrıca, Elektrik-Elektronik mühendisi ve İşletme bölümlerini bitirmiştir. Yüksek lisans tez konusu "kurumsal ağlarda sızma testleri ve önlemleri" idi.Akademik olarak da bilgi güvenliği üzerine çalışmaktadır.Kariyerinin ilk yıllarında bilgi işlem sorumluluğu, sistem destek uzmanlığı yaptıktan sonra, IT manager, IT koordinator ve son 3 yılda da kurumsal firmalara bilgi güvenliği danışmanlığı yapmaktadır Yaklaşık 12 yıllık tecrübeye sahibidir.


9 uluslararası sınavda alınmış Microsoft sistem mühendisliği güvenlik sertifikasıyla birlikte, EC Council' den eğitim alarak CEH v9 sertifikasını almıştır. MCSE, CEH ve bilgi güvenliği başlıklarında bireysel ve kurumsal eğitimler ve seminerler vermektedir.


ISO27001:2013 BGYS konusunda baş denetçilik, eğitmenlik ve danışmanlık yapmaktadır. Ayrıca Bilirkişilik ve Kamulaştırma Bilirkişilik yetkilendirme belgesi sahibidir.


Ayrıca İzmir ve Ege Bölgesinde "Bilgi Güvenliği", "Siber Güvenlik" ve "Kişisel Bilgi Güvenliği" vb. başlıklarında Üniversiteler, Belediyeler, Meslek Odaları, baro, STK ve kamu kurumlarına özel farkındalığı artırmak amacı ile ücretsiz seminerler ve eğitimler vermekte, etkinlik ve çalışmalar yapmaktadır. 16 ay gibi bir sürede 60 civarı etkinliğe çıkmıştır.