Windows Server 2008 R2 PPTP VPN Nasıl Kurulur

Windows Server 2008 R2 işletim sistemlerinde PPTP olarak VPN 'in kurulumunu aşağıda detaylı şekilde bulabilirsiniz. Sıra ile üstten aşağıya doğru işlemleri yapıp port yönlendirmesini yaptığınızda sizde ağınıza PPTP VPN ile bağlanabileceksiniz.

 

1- Windows Server 2008 R2 Rol ekleme kısmına gelin.

2- İngilizce Network Policy and Access Services rolüne tıklanır.

3- Buradan aşağıdaki gibi 3 kiliği seçiniz.

4- Aşağıdaki şekil gibi Configure and Enable Routing and Remote Access kısmına tıklayın.

5- Aşağıdaki görselin en altından custom seçeneğini seçin.

6- İlk seçenekten VPN erişimi seçilir.

7- Bu kısımda artık firewall veya modeminizden Port 1723 ve Port 47 TCP lerini ilgili sunucunun ip sine yönlendirmiş olmanız gerekmektedir.

8- En son kısımda ise ilgili active directory den izin vereceğimiz kullanıcıya geldik. Hangi kullanıcıya izin verilecek ise ona gelip aşağıdaki kısmı aktif edelim.(Allow Access)

Bu işlemleri bitirdikten sonra client cihazdan artık VPN bağlantısını kurmak yolu ile uzaktan bağlantı sağlayabilirsiniz.

 

Eğer bu konu ile ilgili sıkıntı çekerseniz 0 553 337 48 11 numarasından bize ulaşabilirsiniz."Windows Server 2008 R2 PPTP VPN Nasıl Kurulur" Hakkında Kafanıza Takılanı Hemen Sorun

Çağrı Polat

Şu anda DEU Bilgisayar Mühendisliğinde Doktora yapmaktadır. " Kalıcı Gelişmiş Saldırılar ve Siber Güvenlik" üzerinde çalışmaktadır.


Bilgisayar Yüksek Mühendisidir. Ayrıca, Elektrik-Elektronik mühendisi ve İşletme bölümlerini bitirmiştir. Yüksek lisans tez konusu "kurumsal ağlarda sızma testleri ve önlemleri" idi.Akademik olarak da bilgi güvenliği üzerine çalışmaktadır.Kariyerinin ilk yıllarında bilgi işlem sorumluluğu, sistem destek uzmanlığı yaptıktan sonra, IT manager, IT koordinator ve son 3 yılda da kurumsal firmalara bilgi güvenliği danışmanlığı yapmaktadır Yaklaşık 12 yıllık tecrübeye sahibidir.


9 uluslararası sınavda alınmış Microsoft sistem mühendisliği güvenlik sertifikasıyla birlikte, EC Council' den eğitim alarak CEH v9 sertifikasını almıştır. MCSE, CEH ve bilgi güvenliği başlıklarında bireysel ve kurumsal eğitimler ve seminerler vermektedir.


ISO27001:2013 BGYS konusunda baş denetçilik, eğitmenlik ve danışmanlık yapmaktadır. Ayrıca Bilirkişilik ve Kamulaştırma Bilirkişilik yetkilendirme belgesi sahibidir.


Ayrıca İzmir ve Ege Bölgesinde "Bilgi Güvenliği", "Siber Güvenlik" ve "Kişisel Bilgi Güvenliği" vb. başlıklarında Üniversiteler, Belediyeler, Meslek Odaları, baro, STK ve kamu kurumlarına özel farkındalığı artırmak amacı ile ücretsiz seminerler ve eğitimler vermekte, etkinlik ve çalışmalar yapmaktadır. 16 ay gibi bir sürede 60 civarı etkinliğe çıkmıştır.