XP Antispyware nasıl kaldırılır?

Fake Antivirus, Fake Antispyware, Sahte kandırma Antivirüs, sahte antispyware işte bütün bu programlar başımızın belasıdır.  Peki bu programlar nedir? Neden zararlıdırlar?

Bu programlar antivirüs ve antispyware yani güvenlik yazılımı görünümlü zararlı yazılımlardır. Size sürekli bilgisayarınızda virüs var uyarısıyla lisans satın almanızı isterler. Böylece paranızı olmayan virüslerden dolayı çalma çabasındadırlar.  Bu sebeple bir çok insan parasını bu programlara kaptırdılar. Yani bu programların yazılımcılarına. Bu zararlı sahte antivirüsleri sıralamak gerekirse;

1. Cyber Security
2. Alpha Antivirus
3. Braviax
4. Windows Police Pro
5. Antivirus Pro 2010

6. PC Antispyware 2010
7. FraudTool.MalwareProtector.d
8. Winshield2009.com
9. Green AV
10. Windows Protection Suite

11. Total Security 2009
12. Windows System Suite
13. Antivirus BEST
14. System Security
15. Personal Antivirus

16. System Security 2009
17. Malware Doctor
18. Antivirus System Pro
19. WinPC Defender
20. Anti-Virus-1

21. Spyware Guard 2008
22. System Guard 2009
23. Antivirus 2009
24. Antivirus 2010
25. Antivirus Pro 2009
26. Antivirus 360
27. MS Antispyware 2009

Peki bu antivirüs görünümlü virüsler bilgisayarımıza girdi ne yapmamız gerekir, Remove Fake Antivirus isimli programı kullanarak bu yazılımlardan kurtulabilirsiniz.

Programın Kullanımı:

Programı indirdikten sonra başlatınız.

remove-fake-antivirus

Bu ekran karşınıza çıkacaktır. Start’a basınız.

İndir Remove Fake Antivirus Download"XP Antispyware nasıl kaldırılır?" Hakkında Kafanıza Takılanı Hemen Sorun

Çağrı Polat

Şu anda DEU Bilgisayar Mühendisliğinde Doktora yapmaktadır. " Kalıcı Gelişmiş Saldırılar ve Siber Güvenlik" üzerinde çalışmaktadır.


Bilgisayar Yüksek Mühendisidir. Ayrıca, Elektrik-Elektronik mühendisi ve İşletme bölümlerini bitirmiştir. Yüksek lisans tez konusu "kurumsal ağlarda sızma testleri ve önlemleri" idi.Akademik olarak da bilgi güvenliği üzerine çalışmaktadır.Kariyerinin ilk yıllarında bilgi işlem sorumluluğu, sistem destek uzmanlığı yaptıktan sonra, IT manager, IT koordinator ve son 3 yılda da kurumsal firmalara bilgi güvenliği danışmanlığı yapmaktadır Yaklaşık 12 yıllık tecrübeye sahibidir.


9 uluslararası sınavda alınmış Microsoft sistem mühendisliği güvenlik sertifikasıyla birlikte, EC Council' den eğitim alarak CEH v9 sertifikasını almıştır. MCSE, CEH ve bilgi güvenliği başlıklarında bireysel ve kurumsal eğitimler ve seminerler vermektedir.


ISO27001:2013 BGYS konusunda baş denetçilik, eğitmenlik ve danışmanlık yapmaktadır. Ayrıca Bilirkişilik ve Kamulaştırma Bilirkişilik yetkilendirme belgesi sahibidir.


Ayrıca İzmir ve Ege Bölgesinde "Bilgi Güvenliği", "Siber Güvenlik" ve "Kişisel Bilgi Güvenliği" vb. başlıklarında Üniversiteler, Belediyeler, Meslek Odaları, baro, STK ve kamu kurumlarına özel farkındalığı artırmak amacı ile ücretsiz seminerler ve eğitimler vermekte, etkinlik ve çalışmalar yapmaktadır. 16 ay gibi bir sürede 60 civarı etkinliğe çıkmıştır.