Yandex DKIM Kaydı Ayarları

DKIM yani Domain Keys Identified Mail — alan adına bağlı dijital imza kullanılarak, e-posta göndereninin sahte olmadığını gösteren teknolojidir. İmzanın varlığı, e-postanın belirtilen adresten gönderildiğinin göstergesidir.

 

Dijital imza sayesinde e-postanın gerçekliğinden emin olursunuz ve spame karşı önlem almış olursunuz. E-postalar, dijital imzayı, gönderenin e-posta sunucusundan alır. Gönderen kişi, e-posta sunucusunun yöneticisi değilse kendisi dijital imzayı ekleyemez.

 

DKIM teknolojilerinin kullanımı, e-posta sunucularında belli değişiklikleri gerektirir. Dijital imzanın doğru görüntülenmesi için hem gönderen hem alıcı tarafından DKIM teknolojinin desteklenmesi gerekmektedir.

 

Eğer yandex' e DNS inizi devredersin bu otomatikmen yapılır ama eğer devretmedi iseniz bu işlemi manuel olarak yapmanız gerekmektedir.

 

Bu kaydı hesabınızın DNS'ine ekleyin:
Host: mail._domainkey
Tür: TXT

 

Sonrada admin panelinizdeki DKİM kısmında ne varsa onu üstteki gibi DNS kaydı olarak eklemelisiniz.

 

Not: Eğer bu işlemlerde bir sıkıntı yaşıyor iseniz kurumsal yandex çözüm ortağı olan firmamızdan yardım alabilirsiniz."Yandex DKIM Kaydı Ayarları" Hakkında Kafanıza Takılanı Hemen Sorun

Çağrı Polat

Şu anda DEU Bilgisayar Mühendisliğinde Doktora yapmaktadır. " Kalıcı Gelişmiş Saldırılar ve Siber Güvenlik" üzerinde çalışmaktadır.


Bilgisayar Yüksek Mühendisidir. Ayrıca, Elektrik-Elektronik mühendisi ve İşletme bölümlerini bitirmiştir. Yüksek lisans tez konusu "kurumsal ağlarda sızma testleri ve önlemleri" idi.Akademik olarak da bilgi güvenliği üzerine çalışmaktadır.Kariyerinin ilk yıllarında bilgi işlem sorumluluğu, sistem destek uzmanlığı yaptıktan sonra, IT manager, IT koordinator ve son 3 yılda da kurumsal firmalara bilgi güvenliği danışmanlığı yapmaktadır Yaklaşık 12 yıllık tecrübeye sahibidir.


9 uluslararası sınavda alınmış Microsoft sistem mühendisliği güvenlik sertifikasıyla birlikte, EC Council' den eğitim alarak CEH v9 sertifikasını almıştır. MCSE, CEH ve bilgi güvenliği başlıklarında bireysel ve kurumsal eğitimler ve seminerler vermektedir.


ISO27001:2013 BGYS konusunda baş denetçilik, eğitmenlik ve danışmanlık yapmaktadır. Ayrıca Bilirkişilik ve Kamulaştırma Bilirkişilik yetkilendirme belgesi sahibidir. Hukuk firmaları ile beraber KVKK teknik uyum danışmanlığı yapmaktadır.


Ayrıca İzmir ve Ege Bölgesinde "Bilgi Güvenliği", "Siber Güvenlik" ve "Kişisel Bilgi Güvenliği" vb. başlıklarında Üniversiteler, Belediyeler, Meslek Odaları, baro, STK ve kamu kurumlarına özel farkındalığı artırmak amacı ile ücretsiz seminerler ve eğitimler vermekte, etkinlik ve çalışmalar yapmaktadır. 16 ay gibi bir sürede 60 civarı etkinliğe çıkmıştır.


Detaylar için: http://www.cagripolat.com