Yandex SPF Kaydı Ayarları

SPF kaydı, alan adınızdan gönderilen e-postaların spam klasörüne düşme ihtimalini düşürmek için gereklidir. Alan adının SPF kayıtlarında alan adınızdaki e-posta hesaplarından e-posta gönderme hakkınız bulunan sunucuların adreslerinin listesi belirtilmektedir. SPF kayıtlarının ayarı, alan adınızda e-posta işlemleri yapmak için gerekli değildir. Ne var ki, gönderilen e-postaların kaybolma ihtimalini ortadan kaldırır.

 

SPF kayıtlarının ayarlanması için, alan adınızın DNS kayıtlarının düzenleme sayfasına erişebilmeniz gereklidir. Genellikle buraya web arayüzü aracılığıyla erişilir (kayıt servisinizin veya barındırma sağlayıcınızın sitesinde).

 

Aşağıdaki parametrelerle kayıt ekleyin:

 

  •  Alt alan adı: @
  •  Kayıt türü: TXT
  •  Adres: v=spf1 redirect=_spf.yandex.net

Uyarı:

Вazı hallerde @ sembolü, kayıt adı bölümünde (alt alan adı) DNS yönetim arayüzü tarafından kabul edilmez. Bu durumda ad yerine sonda nokta kullanarak kayıt adı bölümüne alan adınızı girin. Kayıt şu şekilde görünecektir:

 

  • Alt alan adı: Alanadim.com.tr

  • Kayıt türü: TXT

  • Adres: v=spf1 redirect=_spf.yandex.net"Yandex SPF Kaydı Ayarları" Hakkında Kafanıza Takılanı Hemen Sorun

Çağrı Polat

Şu anda DEU Bilgisayar Mühendisliğinde Doktora yapmaktadır. " Kalıcı Gelişmiş Saldırılar ve Siber Güvenlik" üzerinde çalışmaktadır.


Bilgisayar Yüksek Mühendisidir. Ayrıca, Elektrik-Elektronik mühendisi ve İşletme bölümlerini bitirmiştir. Yüksek lisans tez konusu "kurumsal ağlarda sızma testleri ve önlemleri" idi.Akademik olarak da bilgi güvenliği üzerine çalışmaktadır.Kariyerinin ilk yıllarında bilgi işlem sorumluluğu, sistem destek uzmanlığı yaptıktan sonra, IT manager, IT koordinator ve son 3 yılda da kurumsal firmalara bilgi güvenliği danışmanlığı yapmaktadır Yaklaşık 12 yıllık tecrübeye sahibidir.


9 uluslararası sınavda alınmış Microsoft sistem mühendisliği güvenlik sertifikasıyla birlikte, EC Council' den eğitim alarak CEH v9 sertifikasını almıştır. MCSE, CEH ve bilgi güvenliği başlıklarında bireysel ve kurumsal eğitimler ve seminerler vermektedir.


ISO27001:2013 BGYS konusunda baş denetçilik, eğitmenlik ve danışmanlık yapmaktadır. Ayrıca Bilirkişilik ve Kamulaştırma Bilirkişilik yetkilendirme belgesi sahibidir. Hukuk firmaları ile beraber KVKK teknik uyum danışmanlığı yapmaktadır.


Ayrıca İzmir ve Ege Bölgesinde "Bilgi Güvenliği", "Siber Güvenlik" ve "Kişisel Bilgi Güvenliği" vb. başlıklarında Üniversiteler, Belediyeler, Meslek Odaları, baro, STK ve kamu kurumlarına özel farkındalığı artırmak amacı ile ücretsiz seminerler ve eğitimler vermekte, etkinlik ve çalışmalar yapmaktadır. 16 ay gibi bir sürede 60 civarı etkinliğe çıkmıştır.


Detaylar için: http://www.cagripolat.com