Yandex Tarayıcı Özellikleri

Yandex kendi official tarayıcısını 1 ekim 2012 tarihinde piyasaya sürdü.Bu tarayıcıyı bizde ilk test etme fırsatı bularak yorumlarımızı aşağıya yazdık.

İndirmek isteyenler şu adresten indirebilirler.(ücretsizdir)

Özellikleri:
- Öncelikle versiyon 1.0 olduğu için çok mükemmel bir performans beklemeyin ama gelişecektir.
- Tasarımı çok sade ve sanki google chrome'yi andırıyor.
- 27.9MB ve sunucudan oldukça ağır iniyor.
- Tableau adı verilen bir hızlı erişim özelliği var.
- Wigdet kullanımı mümkün.
- Shift tuşuna basılı tutunca çeviri Özelliği var.
- Adres çubuğu aynı zamanda arama çubuğu olan Yandex Browser, arama önerisi de sunuyor.
- Yandex Browser ile girilecek internet siteleri ve indirilen dosyalar Kaspersky antivirüs tarafından taranacak. 

Önerimiz sizinde belirli bir süre kullanarak hızı ve yetenklerini keşfetmenizdir. "Yandex Tarayıcı Özellikleri" Hakkında Kafanıza Takılanı Hemen Sorun

Çağrı Polat

Şu anda DEU Bilgisayar Mühendisliğinde Doktora yapmaktadır. " Kalıcı Gelişmiş Saldırılar ve Siber Güvenlik" üzerinde çalışmaktadır.


Bilgisayar Yüksek Mühendisidir. Ayrıca, Elektrik-Elektronik mühendisi ve İşletme bölümlerini bitirmiştir. Yüksek lisans tez konusu "kurumsal ağlarda sızma testleri ve önlemleri" idi.Akademik olarak da bilgi güvenliği üzerine çalışmaktadır.Kariyerinin ilk yıllarında bilgi işlem sorumluluğu, sistem destek uzmanlığı yaptıktan sonra, IT manager, IT koordinator ve son 3 yılda da kurumsal firmalara bilgi güvenliği danışmanlığı yapmaktadır Yaklaşık 12 yıllık tecrübeye sahibidir.


9 uluslararası sınavda alınmış Microsoft sistem mühendisliği güvenlik sertifikasıyla birlikte, EC Council' den eğitim alarak CEH v9 sertifikasını almıştır. MCSE, CEH ve bilgi güvenliği başlıklarında bireysel ve kurumsal eğitimler ve seminerler vermektedir.


ISO27001:2013 BGYS konusunda baş denetçilik, eğitmenlik ve danışmanlık yapmaktadır. Ayrıca Bilirkişilik ve Kamulaştırma Bilirkişilik yetkilendirme belgesi sahibidir. Hukuk firmaları ile beraber KVKK teknik uyum danışmanlığı yapmaktadır.


Ayrıca İzmir ve Ege Bölgesinde "Bilgi Güvenliği", "Siber Güvenlik" ve "Kişisel Bilgi Güvenliği" vb. başlıklarında Üniversiteler, Belediyeler, Meslek Odaları, baro, STK ve kamu kurumlarına özel farkındalığı artırmak amacı ile ücretsiz seminerler ve eğitimler vermekte, etkinlik ve çalışmalar yapmaktadır. 16 ay gibi bir sürede 60 civarı etkinliğe çıkmıştır.


Detaylar için: http://www.cagripolat.com