Yandex.Direct Nasıl Reklam Verilir?

Yandex.Direct

Google arama motorunu reklam verildiği gibi artık Yandex'e de reklam verilebiliyor. Google'ın Adword ürününe karşı Yandex, Direct ürününü piyasa sürerek karşı atağa geçti.

Yandex üzerinde reklam vermek ile Adwords'e reklam vermek arasında hiçbir fark bulunmamaktadır. Kelime bazlı olarak yapılan reklamlar kredi üzerinden ücretlendirilir. En düşük 0.01 kredi teklif verilebiliyor ve 1 kredi yaklaşıl 1.7 TL'ye denk geliyor.

Yandex.Direct'teki en önemli özelliklerden birisi de reklam metni yapısının değişik olması. Başlığın 33 karakter olduğu, reklam gövdesinin tek parça ve 75 karakter olabiliyor. Google Adwords'teki görünen URL mantığı Direct'te yok. Kampanyanın landing page URL'inin domain kısmı otomatik olarak görünen URL olarak atanıyor.

Direct'teki bir diğer özellik ise Adwords'teki kalite puanı sisteminin olmaması. Aynı görevi CTR oranları devralıyor. Yani Yandex'te reklamınız CTR'ı ne kadar yüksekse o kadar yüksek skor elde ediyorsunuz ve az ödüyorsunuz.

Şu sıralar YANDEX'te kimse reklam vermediğinden dolayı, elinizi çabuk tutmanızı ve anormal uygun fiyatlara pek çok kelimeyi kapatmanızı öneriyoruz."Yandex.Direct Nasıl Reklam Verilir?" Hakkında Kafanıza Takılanı Hemen Sorun

Çağrı Polat

Şu anda DEU Bilgisayar Mühendisliğinde Doktora yapmaktadır. " Kalıcı Gelişmiş Saldırılar ve Siber Güvenlik" üzerinde çalışmaktadır.


Bilgisayar Yüksek Mühendisidir. Ayrıca, Elektrik-Elektronik mühendisi ve İşletme bölümlerini bitirmiştir. Yüksek lisans tez konusu "kurumsal ağlarda sızma testleri ve önlemleri" idi.Akademik olarak da bilgi güvenliği üzerine çalışmaktadır.Kariyerinin ilk yıllarında bilgi işlem sorumluluğu, sistem destek uzmanlığı yaptıktan sonra, IT manager, IT koordinator ve son 3 yılda da kurumsal firmalara bilgi güvenliği danışmanlığı yapmaktadır Yaklaşık 12 yıllık tecrübeye sahibidir.


9 uluslararası sınavda alınmış Microsoft sistem mühendisliği güvenlik sertifikasıyla birlikte, EC Council' den eğitim alarak CEH v9 sertifikasını almıştır. MCSE, CEH ve bilgi güvenliği başlıklarında bireysel ve kurumsal eğitimler ve seminerler vermektedir.


ISO27001:2013 BGYS konusunda baş denetçilik, eğitmenlik ve danışmanlık yapmaktadır. Ayrıca Bilirkişilik ve Kamulaştırma Bilirkişilik yetkilendirme belgesi sahibidir. Hukuk firmaları ile beraber KVKK teknik uyum danışmanlığı yapmaktadır.


Ayrıca İzmir ve Ege Bölgesinde "Bilgi Güvenliği", "Siber Güvenlik" ve "Kişisel Bilgi Güvenliği" vb. başlıklarında Üniversiteler, Belediyeler, Meslek Odaları, baro, STK ve kamu kurumlarına özel farkındalığı artırmak amacı ile ücretsiz seminerler ve eğitimler vermekte, etkinlik ve çalışmalar yapmaktadır. 16 ay gibi bir sürede 60 civarı etkinliğe çıkmıştır.


Detaylar için: http://www.cagripolat.com