Yazılım sahteciliği kurbanı olabilirsiniz uyarısı nasıl kaldırılır?

Windows XP işletim sistemi kurulu bilgisayarlarda, orjinal işletim sistemi kurulu değilse sağ alt köşede "Yazılım Sahteciliği Kurbanı Olabilirsiniz" ibaresi çıkmaktadır. Bu uyarıdan kurtulmanın en kolay yolu orjinal Windows 7 işletim sistemine geçmektir.

Ancak siz Windows XP işletim sistemini kullanmaktan memnunsanız ve orjinal yazılım almadan kısa bir süreliğine zaman kazanmak istiyorsanız aşağıdaki işlemleri uygulayıp bu ibareden kurtulabilirisiniz.

Bu mesajın kaldırılması için regedit'ten Wgalogon klasörünü silmelisiniz.

Başlat'a tıklayıp, Çalıştır'a girip, regedit yazalım ve Kayıt Defterine girelim.

Ardından Kayıt Defteri'nde wgalogon'u arattığınız zaman karşınıza çıkacak kaydı siliniz. Eğer manuel olarak bulmak istiyorsanız HKEY_LOCAL_MACHINE > SOFTWARE > Microsoft > Windows NT > CurrentVersion> Winlogon > Notify > WgaLogon alanından hedefe ulaşabilirsiniz. Buradaki kaydı silip mesajı kaldırabilirsiniz.

Not: Önerimiz tabii ki orjinal lisansını almanızdır."Yazılım sahteciliği kurbanı olabilirsiniz uyarısı nasıl kaldırılır?" Hakkında Kafanıza Takılanı Hemen Sorun

Çağrı Polat

Şu anda DEU Bilgisayar Mühendisliğinde Doktora yapmaktadır. " Kalıcı Gelişmiş Saldırılar ve Siber Güvenlik" üzerinde çalışmaktadır.


Bilgisayar Yüksek Mühendisidir. Ayrıca, Elektrik-Elektronik mühendisi ve İşletme bölümlerini bitirmiştir. Yüksek lisans tez konusu "kurumsal ağlarda sızma testleri ve önlemleri" idi.Akademik olarak da bilgi güvenliği üzerine çalışmaktadır.Kariyerinin ilk yıllarında bilgi işlem sorumluluğu, sistem destek uzmanlığı yaptıktan sonra, IT manager, IT koordinator ve son 3 yılda da kurumsal firmalara bilgi güvenliği danışmanlığı yapmaktadır Yaklaşık 12 yıllık tecrübeye sahibidir.


9 uluslararası sınavda alınmış Microsoft sistem mühendisliği güvenlik sertifikasıyla birlikte, EC Council' den eğitim alarak CEH v9 sertifikasını almıştır. MCSE, CEH ve bilgi güvenliği başlıklarında bireysel ve kurumsal eğitimler ve seminerler vermektedir.


ISO27001:2013 BGYS konusunda baş denetçilik, eğitmenlik ve danışmanlık yapmaktadır. Ayrıca Bilirkişilik ve Kamulaştırma Bilirkişilik yetkilendirme belgesi sahibidir. Hukuk firmaları ile beraber KVKK teknik uyum danışmanlığı yapmaktadır.


Ayrıca İzmir ve Ege Bölgesinde "Bilgi Güvenliği", "Siber Güvenlik" ve "Kişisel Bilgi Güvenliği" vb. başlıklarında Üniversiteler, Belediyeler, Meslek Odaları, baro, STK ve kamu kurumlarına özel farkındalığı artırmak amacı ile ücretsiz seminerler ve eğitimler vermekte, etkinlik ve çalışmalar yapmaktadır. 16 ay gibi bir sürede 60 civarı etkinliğe çıkmıştır.


Detaylar için: http://www.cagripolat.com