Zebra TLP-2844 Barkod Yazıcı Driverı ve Kalibrasyonu

Son zamanlarda sıkça sorulan diğer sorulardan biri ise Zebra TLP-2844 Barkod Yazıcı Kalibrasyonu konusudur.

Çoğu zebra barkod yazıcı cihazlarda da olabileceği üzere aşağıdaki işlemi yapmanız kalibrasyon için yeterlidir.

Çokça kullanılan Zebra TLP-2844 driver'ına bu sayfadan erişebilirsiniz.

Ayıca gene çokça istenen Zebra MZ 320 driver'ına buradan olmaz ise ayrıca bu sayfadan erişebilirsiniz.

Kalibrasyon Nasıl Yapılır?

- Cihaza enerji verilirken öndeki yeşil düğmeye 3 kez kırmızı ışık verene kadar basılı tutunuz.
- Bu işlemi yaptıktan sonra etiketler çıkmaya başlıyacak ve etiket aralığı cihaz tarafından algılandığında bir örnek çıktı verip kalibrasyonu başarı ile tamamlayacaktır.
- İşlem bittiğinde cihazı arkadan kapatıp açın ve işlemler tamamlanmıştır.Artık çıktı alabilirsiniz. "Zebra TLP-2844 Barkod Yazıcı Driverı ve Kalibrasyonu" Hakkında Kafanıza Takılanı Hemen Sorun

Çağrı Polat

Şu anda DEU Bilgisayar Mühendisliğinde Doktora yapmaktadır. " Kalıcı Gelişmiş Saldırılar ve Siber Güvenlik" üzerinde çalışmaktadır.


Bilgisayar Yüksek Mühendisidir. Ayrıca, Elektrik-Elektronik mühendisi ve İşletme bölümlerini bitirmiştir. Yüksek lisans tez konusu "kurumsal ağlarda sızma testleri ve önlemleri" idi.Akademik olarak da bilgi güvenliği üzerine çalışmaktadır.Kariyerinin ilk yıllarında bilgi işlem sorumluluğu, sistem destek uzmanlığı yaptıktan sonra, IT manager, IT koordinator ve son 3 yılda da kurumsal firmalara bilgi güvenliği danışmanlığı yapmaktadır Yaklaşık 12 yıllık tecrübeye sahibidir.


9 uluslararası sınavda alınmış Microsoft sistem mühendisliği güvenlik sertifikasıyla birlikte, EC Council' den eğitim alarak CEH v9 sertifikasını almıştır. MCSE, CEH ve bilgi güvenliği başlıklarında bireysel ve kurumsal eğitimler ve seminerler vermektedir.


ISO27001:2013 BGYS konusunda baş denetçilik, eğitmenlik ve danışmanlık yapmaktadır. Ayrıca Bilirkişilik ve Kamulaştırma Bilirkişilik yetkilendirme belgesi sahibidir.


Ayrıca İzmir ve Ege Bölgesinde "Bilgi Güvenliği", "Siber Güvenlik" ve "Kişisel Bilgi Güvenliği" vb. başlıklarında Üniversiteler, Belediyeler, Meslek Odaları, baro, STK ve kamu kurumlarına özel farkındalığı artırmak amacı ile ücretsiz seminerler ve eğitimler vermekte, etkinlik ve çalışmalar yapmaktadır. 16 ay gibi bir sürede 60 civarı etkinliğe çıkmıştır.